W grudniowe dni towarzyszyła nam atmosfera obdarowywania naszych Chłopców przez bardzo wiele osób, parafii, szkół i instytucji. Św. Mikołaj z upominkami i bardzo bogatymi prezentami zaglądał do Chłopców kilka razy. Sztafetę św. Mikołaja rozpoczęły 3 grudnia  dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Mazańcowic. W samo wspomnienie Święty odwiedził nasz DPS dwukrotnie w tym raz z miejsca bardzo szczególnego, bo z samego Pierśca, miejscowości słynącej z obecności cudownej figury świętego Mikołaja – w Sanktuarium  Ksiądz Kustosz nasz rodak ks. Sebastian Rucki gościł nas w listopadzie z Pantomimą i kwestą. Przyjechał też do nas św. Mikołaj z Katowic z inicjatywy Państwa Karoliny i Piotra Smołka a w podarkach ukryta była pomoc od bardzo wielu osób.

W grudniu z inicjatywy kilku parafii i szkół zorganizowano w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” pomoc dla naszego Domu. Olbrzymia ilość bardzo potrzebnych rzeczy: środki higieny, chemiczne, czystości, pościel, ręczniki, koce itp. Ta pomoc docierała do nas z bardzo różnych stron i od bardzo wielu osób. To miłe, gdy ktoś pamięta o osobach bardzo potrzebujących wsparcia.

13 grudnia w Ociece z inicjatywy naszych sióstr w ramach dni skupienia dla młodzieży  zostały wykonane ozdoby świąteczne a dochód z ich sprzedaży wsparł Przestrzeń Opatrzności. Jesteśmy ogromnie wdzięczni dla wszystkich Sióstr i Wspólnot naszej rodziny zakonnej za troskę, zaangażowanie, wsparcie oraz za ogromną życzliwość dla powstającego dzieła na rzecz realizacji marzenia naszych Chłopców.

Kwestowaliśmy w grudniowe niedziele w Częstochowie w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa oraz w Skoczowie w Parafii Matki Bożej Różańcowej. Jak zawsze to czynimy nasze kwesty połączone były z ewangelizacją poprzez pantomimy. Zawsze staramy się też w parafiach przekazywać treści edukacyjne nt. osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich bogactwa, jakie wnoszą w nasze życie społeczne.

Wizyta w Częstochowie stała się dla nas okazją do czasu na modlitwę na Jasnej Górze u naszej ukochanej Matki Maryi. Natomiast tygodnik „Niedziela” po naszej wizycie w Częstochowie opublikował na nasz temat artykuł „Geniusze wrażliwości” .

Przyszedł czas na święta Bożego Narodzenia poprzedzone wieczorem Wigilijnym. Kilku chłopców wyjechało do swoich rodzin na ten czas. Ci co pozostali w naszej dużej Rodzinie Przestrzeni Opatrzności radowali się z świętowania narodzin Jezusa uczestnicząc w Eucharystiach – wielu brało udział w uroczystej Pasterce oraz poprzez wspólne bycie przy stole szczególnie tym w Wieczerzę Wigilijną. Czas świąt to czas wdzięczności, wspomnień, pamięci szczególnie tej na modlitwie wyrażanej. Pamiętaliśmy o wszystkich , którzy pomagają i towarzyszą nam w budowie Przestrzeni Opatrzności. Jesteście dla nas darem. Jesteście dla nas ważni. To dzięki Wam powstaje przestrzeń dobroci nie tylko ta materialna ale też budujemy więź duchową i chwalimy Pana, który jest sprawcą i twórcą każdych dobrych dzieł w Kościele.

W Niedzielę Świętej Rodziny s. Honorata była na uroczystości prymicyjnej nowego biskupa Archidiecezji Poznańskiej ks. Jana Glapiaka w Górce Duchownej, z której ks. Biskup pochodzi. To dla nas miejsce szczególne i ważne ze względu na naszego bł. Patrona Edmunda Bojanowskiego. Ksiądz biskup udzielił Błogosławieństwa dla całej akcji i wszystkich osób tworzących Przestrzeń Opatrzności.

W sylwestrowy wieczór wielu z naszych Chłopców dzielnie czekało do północy z wytęsknieniem na Nowy Rok 2022. Rozstawaliśmy się z starym rokiem, który był dla nas szczególny poprzez inicjatywę rozbudowy Domy dla Chłopców i wszystkie dary i łaski jakie spływały na naszą Przestrzeń Opatrzności. Podjęty trud, wyrzeczenie i nasze bycie od czerwca niemal w każdą niedzielę w drodze, było dla nas źródłem doświadczenia siły i mocy wspólnoty Kościoła, który troszczy się o potrzeby tych najbardziej potrzebujących wsparcia. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, doświadczyliśmy obecności w Polskim Kościele Kapłanów na wzór Seca Jezusa: otwartych, zaangażowanych, serdecznych i gościnnych. Nasi Chłopcy są „Geniuszami”, którzy potrafią otworzyć drzwi do wielu serc i osób i na stałe zapalić w nich ogień dobroci.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności