Pantomimy Ewangelizacyjne

Grupa teatralna „EDMUNDI”

Grupa „Edmundi”

 – tak nazwałyśmy nasz amatorski teatr pantomimiczny w którym występują Chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną z naszego Domu! Działamy od ponad 4 lata.

Pomysł na założenie grupy teatralnej zrodził się wówczas, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie jako DPS na przegląd teatralny i chcieliśmy w nim wziąć udział. Nasze pantomimy zaczęliśmy następnie przedstawiać podczas kwest na potrzeby domu. Wtedy powstała nasza pierwsza pantomima pt. „ Światło”. Od samego początku występy spotykają się z wielkim aplauzem chociaż nie były pozbawione humorystycznych sytuacji związanych z pomyłkami.

Z biegiem czasu dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu Chłopców i pracowników doszliśmy do profesjonalnej formy naszych występów – jak twierdzą przedstawiciele z naszej publiczności.

Najistotniejszym celem naszych pantomim jest Ewangelizacja poprzez teatr gestu. Zależy nam też na tym, aby widzowie zobaczyli, że niepełnosprawność intelektualna to nie tylko ograniczenia, ale geniusz ukryty i często nie odkryty. Ich obecność wśród nas jest dla nas szansą zobaczenia świata wartości i życia, które zachwyca swoją prostotą.

Zamawiając płytę z nagraniami 4 pantomim w wykonaniu Chłopców, wspierasz jednoczenie inicjatywę rozbudowy ich Domu – ich największego marzenia.

Bądź z nami i z naszymi aktorami: Adamem, Andrzejem, Mateuszem, Kacprem, Łukaszem i Sebastianem. Zobaczcie sami jak gestem można mówić pięknie o Bogu i o świecie wartości.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności