Twórczość Grzesia „Malarza”

Grzegorz Dostatni

Grześ trafił do Skoczowa w 1985 roku mając wówczas 15 lat. Jest naszym pensjonariuszem od 36 lat. W budynku przy ul. Mickiewicza 26 ma swój pokoik, w którym mieszka i pracuje – maluje. Można powiedzieć, że panuje tam klimat jak w prawdziwej pracowni. Jest specjalny fartuch malarski, który zakłada przed pracą, są sztalugi, miejsce na pastele, farby. No i są wszędzie prace – wiszące na ścianie, poukładane i schowane w teczkach jak i przygotowane do transportu. Większość prac najpierw jest wstępnie wykonana ołówkiem, a następnie do pracy wkraczają pastele olejne, które w większości używane są przez  Grzesia. W pracach, których Grześ wykonał mnóstwo, głównie przewija się motyw religijny, są: Matka Boska Skoczowska, Matka Boska Częstochowska, Chrystus modlący się, Chrystus ukrzyżowany, św. Barbara, ale są i pejzaże, kwiaty, … Wykonuje też obrazy na zamówienie, wystawia je na zewnątrz, są one często przekazywane w prezencie lecz głównie „maluję bo to kocham robić i lubię to” – mówi o sobie Grześ.
Najcenniejszym wspomnieniem Grzesia była wizyta w Rzymie i spotkanie „oko w oko” z Papieżem Janem Pawłem II.  W skoczowskim domu czuje się dobrze, ceni sobie pomoc na jaką może liczyć przez praktycznie cały dzień, zarówno fizyczną, psychiczną jak i duchową. Kolegów lubi ale zaznacza, że najwięcej czasu spędza właśnie w fartuchu malarskim z pastelami w ręce przed sztalugą.

Każdy zamówiony obraz to kolejna cegiełka na budowę nowego domu dla chłopców!

 

Aby zamówić/wylicytować obraz u Grzesia (lub inną rzecz) i w ten sposób włączyć się w budowę nowego Domu dla naszych Chłopców wejdź na Facebooka lub Tweetera – wpisz hasztag #LicytacjePrzestrzeńOpatrzności i sprawdź czy trwa jakaś aukcja. Jeśli interesuje Cię inna forma zamówienia napisz do nas na adres: kontakt@przestrzenopatrznosci.pl – odpiszemy i umówimy się co do formy.

Serdecznie zapraszamy!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności