Wrześniowe dni to oczywiście początek szkoły. Nasi najmłodsi podopieczni ruszyli do szkoły: piątka do OREW w Ustroniu Nierodzimiu, trójka do Szkoły Specjalnej w Skoczowie a nasz najmłodszy Łukasz do Szkoły Podstawowej w Skoczowie.

W tym czasie nasza szczęśliwa trzynastka dbała o swoje zdrowie i odpoczywała na turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Mielnie.

Wrześniowe zmagania zbiórkowe połączone z wystawianiem pantomim ewangelizacyjnych poszerzyły się o kolejne wspólnoty parafialne: gościliśmy w Brennej Leśnicy w  parafii Świętego Jana Nepomucena,  w Bielsku-Białej w parafii Opatrzności Bożej oraz w Kętach Podlesiu w parafii Najdroższej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa. Nasi Chłopcy byli bardzo serdecznie przyjęci przez wszystkie wspólnoty parafialne a występy nagradzane wielkimi brawami. Parafianie hojnie wspierali dzieło budowy Przestrzeni Opatrzności za co z całego serca jesteśmy im wdzięczni.

W naszym domu znów zagościły media! Pani reporter Monika Kapinos przygotowała relację w niedzielnym wydaniu Panoramy. Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zobaczyć tego materiały polecamy. Link do nagrania – KLIKNIJ TUTAJ.

Grupa „Edmundi” – czyli nasi Chłopcy przedstawiający pantomimy w czasie przerwy kwestowej odwiedziła obóz pamięci Auschwitz Birkenau. Dołączyliśmy do wielkiej modlitwy za ofiary mordu w czasie II wojny światowej.

Nie zabrakło też nam wydarzeń górskich jak choćby wrześniowa wyprawa na Babią Górę połączona z odwiedzeniem przepięknej miejscowości Zawoi i uczestniczeniem w Eucharystii w zabytkowym drewnianym kościele pw. Św. Klemensa. Łukasz natomiast zaspokoił swoje marzenia związane z wypadem grzybiarskim.

 

W naszym Domu gościliśmy z koncertem Józefa Brodę z Koniakowa. Jak sam artysta wspomina wiele lat temu był częstym naszym gościem, a podczas wizyt doskonalił swój warsztat pedagogiczny. Pan Józef do dziś jest znany i ceniony szczególnie przez najstarszych stażem pobytu mieszkańców Skoczowa. Koncert był wspaniały. Nawet nasze maluchy,  mimo żywiołowego charakteru z uwagą i zainteresowaniem słuchały przepojonych muzyką gór utworów Pana Brody. 

Ponadto codzienność stwarzała nam wiele okazji do troski i modlitwy za naszych Chłopców: Dawid miał zabieg oka w Katowicach a Adrianek badania kontrolne na neurologii w Chorzowie. Z kolei Szymon spędził większość września w szpitalu w Lublińcu na oddziale Psychiatrycznym.

W naszych modlitwach nieustannie pamiętamy o wszystkich, którzy wspierają nas modlitwą,  postem i konkretną ofiarą finansową. W intencji naszych Drogich Darczyńców oraz próśb składanych przez Internetową Skrzynkę Intencji sprawowane były Eucharystie.

Opatrzność Boża zsyła nam wiele darów i łask. Niech we wszystkim będzie Bóg uwielbiony.

P.S. Najwięcej pracy we wrześniu miał Lolo 😉

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności