Nowy 2022 Rok zaczęliśmy intensywnie, bo już 2 stycznia byliśmy na kweście w Górkach Wielkich w parafii św. Jana Sarkandra u ojców franciszkanów. Mieliśmy też kwesty w Piekarach Śląskich w Parafii św. Rodziny a przy okazji odwiedziliśmy słynne sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości Społecznej. Ten wyjazd był owocem wieloletniej naszej „przyjaźni” z Panem Krzysztofem Kanią, który od lat pomaga naszym Chłopcom oraz jego córce Paulinie wraz z mężem i dziećmi. Styczniowe kwesty zamknęliśmy kwestą w Ochabach w Parafii św. Marcina. Jak zawsze spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych Chłopcom ludzi, którzy zaangażowali się w naszą inicjatywę #BudujemyPrzestrzeńOpatrzności. Należą do nich Seniorzy z Brennej, którzy 24 stycznia w ramach swojego spotkania wsparli nasze dzieło rozbudowy Domu.

Czas Bożego Narodzenia wiąże się ze spotkaniami świątecznymi. Dla naszych Pracowników spotkanie świąteczne było pierwszą od dłuższego czasu możliwością wspólnego spokojnego porozmawiania połączonego z przeżywaniem radości z Narodzenia Pana. Chłopcy z „Hostelu” 5 stycznia mieli uroczystą kolędę – nasz Kapelan ks. Karol poświęcił wszystkie pokoje, przy okazji podkreślając zalety każdego z Chłopców i modląc się we wszystkich intencjach i ważnych sprawach.  Nie zabrakło nas również na Orszaku Trzech Króli, gdzie kolędowaliśmy z mieszkańcami Skoczowa.

Jak na zimę przystało podążaliśmy w miejsca, gdzie dosypało więcej śniegu, aby nacieszyć oko białymi widokami, ulepić bałwana, przewentylować płuca oraz zjeżdżać na jabłuszkach. Niestety dla naszego Mateusza zjazdy skończyły się złamaniem ręki, ale dzielnie się trzyma podczas rekonwalescencji.

W styczniu wspaniały prezent otrzymał Kacper. Do naszego Domu dotarł pocztą MÓWIK – czyli proteza mowy. Za ten, tak bardzo potrzebny dar dziękujemy Parafianom z Bronowa. A jak działa MÓWIK? Kiedy ktoś nie może wypowiedzieć słów werbalnie, to możliwość korzystania z takiego urządzenia jest niezmiernie potrzebna. Dzięki MÓWIKOWI Kacper będzie również w domu posługiwał się komunikatorem, pomagającym mu wyrażać swoje potrzeby, oczekiwania, pragnienia i przekazywać informacje poprzez wybranie odpowiednich obrazków.

Jak zawsze pamiętamy o wszystkich, którzy włączają się w dzieło rozbudowy Domu dla Chłopców w Skoczowie. Otaczamy każdą z tych osób – każdego i każdą z drogich Darczyńców wdzięczną modlitwą podczas sprawowanych w naszym Domu Mszy Świętych oraz nowenn odprawianych przez wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego – naszego Patrona. Jednocześnie przypominamy o możliwości składania intencji do naszej internetowej skrzynki.  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności