Kwesty w sierpniu

Jak już wiecie – kwestowanie na rzecz budowy naszego nowego domu #PrzestrzeńOpatrzności już nas stałe wpisało się w nasz harmonogram. Jak każdy miesiąc sierpień również był dla nas pracowity. Zaczęliśmy kwestą w Parafii św. Klemensa w Ustroniu, której proboszczem jest ks. Proboszczem Wiesławem Bajerskim. Byliśmy również w Parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej, gdzie pasterzuje ks. Proboszcz Czesław Szwed. Na naszym „kwestowym” szlaku nie zabrakło również Starego Gostynia, a dokładnie Parafii św. Marcina – rodzinnej parafii s. Honoraty oraz Bazyliki Świętogórskiej na Świętej Górze w Gostyniu, gdzie gościnnie przyjęła nas Wspólnota Księży Filipinów oraz naszych Sióstr Służebniczek. Mieliśmy również możliwość kwestowania podczas odpustu w Górce Duchownej – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Podczas wszystkich kwest Chłopcy występowali w pantomimach ewangelizacyjnych za każdym razem będąc nagradzani gromkimi oklaskami i łzą wzruszenia. (P.S. Przypominamy, że #PantomimyEwangelizacyjne można nabyć jako cegiełkę na budowę naszego domu – dwa kliknięcia i za kilka dni wystawiane pantomimy mogą być już na zawsze w Twoim domu).

Wszystkim, którzy wsparli nas materialnie, modlitwą i dobrym słowem z serca dziękujemy.

Praca wre

Cały czas dokładamy starań, aby licznik naszej zbiórki na budowę domu nie stał w miejscu. Cały czas trwa produkcja #FigurekCegiełek w ramach inicjatywy „Zaproś bł. Edmunda do swojego domu”.  Nie opadamy z sił, ale bardzo się cieszymy, że z pomocą przyszły nam kolejne DOBRE SERCA. Do naszej ekipy „od figurek” dołączyły dwie wolontariuszki Daria i Martyna.  

Mała rzecz a cieszy! …Mamy swoje pierwsze banery, które zachęcają wszystkich, aby budowali razem z nami Przestrzeń Opatrzności. Huuuuura!

8 sierpnia została udostępniona do sprzedaży płyta z pantomimami ewangelizacyjnymi naszej grupy teatralnej Edmundi – o których już było wyżej! Ruszyły również próby do nowej pantomimy “Jarzmo”.

Cieszymy się, że media zaczynają na lubić! Kolejny raz odwiedziła nas telewizja TVP Katowice, a także ekipa programu “Raban” telewizji TVP.

Zachęcamy do obejrzenia nakręconych przez nie materiałów:

Tu -> (od 24 minuty) https://vod.tvp.pl/video/studio-raban,28082021,55525957?fbclid=IwAR2bFMbE0VuoyR2Vcibs3eh9aObHtTbBb256fXS7vcNBtN9tNJJ8eN_If-M 

I tu -> (pierwsze 5 minut programu) https://katowice.tvp.pl/25588180/credo?fbclid=IwAR0n475AIDtRz4FQVzVJGdwWjHbUB93xzTKY7Kct_VH6yVcOdx5wsE9rkO0

Szczególny miesiąc

Nie możemy nie wspomnieć, że sierpień był szczególny! Dokładnie 7 sierpnia świętowaliśmy bowiem 150 rocznicę śmierci naszego patrona bł. Edmunda Bojanowskiego. W tym szczególnym dniu w naszej domowej kaplicy odbyła się Eucharystia w intencji wszystkich Darczyńców, którzy nam pomagają. Zorganizowane zostało, także spotkanie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego, gdzie nie zabrakło rozmów związanych z rozbudową naszego domu. Gościliśmy na tym spotkaniu Panią Redaktor Gościa Niedzielnego Urszulę Rogólską, która napisała o nas artykuł pt. „I będzie w domu winda!”.  Dziękujemy serdecznie Pani Redaktor!

Podobnie jak wielu Polaków w tym miesiącu również nasi Chłopcy wyruszyli na pielgrzymi szlak. Wypraszaliśmy łaski na pieszej pielgrzymce do Kościoła św. Wawrzyńca w Bielowicku. Udało nam się również uczestniczyć w Odpuście Matki Boskiej Kalwaryjskiej, gdzie nasi Chłopcy otrzymali błogosławieństwo od abp Marka Jendraszewskiego. Modliliśmy się również w Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu oraz w pokoju w którym Bł. Edmund spędził swoje ostatnie dni życia w Górce Duchownej – jemu powierzając dalsze losy budowy Przestrzeni Opatrzności.

 

Czas na przyjemności

Jak wakacje to i wakacyjne wyjazdy! Nasze Maluchy pojechały na krótki wypoczynek do Istebnej, gdzie mogli skorzystać z basenu, groty solnej, super figlo-parku a przede wszystkim z górskiego powietrza. To była wielka frajda! Przy okazji kwestowania w Gostyniu uczestniczyliśmy w dożynkach powiatowych “Dobre smaki powiatu”, bawiliśmy się na warsztatach plastycznych o tematyce Bł. Edmunda Bojanowskiego, na paradzie postaci bajkowych oraz na koncercie Francesco Napoli. Adaś spotkał swoją idolkę z dzieciństwa Panią Majkę Jeżowską, od której otrzymał autograf oraz zrobił pamiątkowe selfie. Zabawa na jej koncercie była naprawdę przednia! Zostając w koncertowym nastroju mieliśmy okazję udać się na Festiwal Życia w Kokotku, gdzie pięknie zaśpiewał zespół Owca. Pojechaliśmy potańczyć z Dziewczynami z Rogowa, które przebywały w naszych stronach na turnusie rehabilitacyjnym, ale nie byliśmy dłużni, bo odwiedziliśmy Je w Rogowie! Bardzo miło wspominamy to spotkanie. Pod koniec sierpnia starsi Chłopcy z “hostelu” pojechali na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Mielna, który będzie kontynuowany we wrześniu, tak więc ciąg dalszy nastąpi… 🙂

 

Zapraszamy na nasz Fanpage – tam znajdziecie wiele zdjęć i filmików – https://www.facebook.com/DPS.SKOCZOW

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności