Lipcowe kwesty

W tym miesiącu mieliśmy bardzo napięty plan kwestowania. Na każdy weekend został zaplanowany wyjazd. Zaczęliśmy od Parafii św. Małgorzaty w Gostyniu na czele z ks. Proboszczem Grzegorzem Robaczykiem. Parafia pw. Dobrego Pasterza w Istebnej z ks. Proboszczem Tadeuszem Pietrzykiem, gdzie ugościły nas także Siostry Służebniczki Śląskie, pracujące przy parafii. Parafia św. Bartłomieja w Koniakowie z ks. Proboszczem Krzysztofem Pacygą. Parafia św. Klemensa w Ustroniu z ks. Proboszczem Wiesławem Bajgerem. Mieliśmy okazję również kwestować w Cieszynie na Dniach Noszaka.

Krok naprzód

Doczekaliśmy się powstania naszego logo dla Przestrzeni Opatrzności. Oficjalnie została wydana płyta z pantomimami naszej grupy teatralnej Edmundi. Pojawiliśmy się również w telewizji TVP – Okiem Wiary, gdzie opowiedzieliśmy o naszej sytuacji, planach i marzeniach. Siostra Dyrektor Honorata udała się z wizytą do Mocarzewa, gdzie powstaje Dom Mocarzy. Mogliśmy się dowiedzieć wiele przydatnych i istotnych informacji, które są dla nas niezmiernie ważne.

Wakacje

Żeby nie zaburzyć równowagi mieliśmy także wiele świetnych wycieczek i miłych spotkań. Spotkanie Rolanda z Babcią po 18stu miesiącach było bardzo poruszające, pełne czułości, łez i uśmiechów. Zabawę w Brennej z podopiecznymi z Rogowa będziemy bardzo długo wspominać, dawno nie bawiliśmy się tak wyśmienicie. Udało się zorganizować pierwszego grilla w tym sezonie! Wielka frajda dla naszych Chłopaków. Wyjazd do Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu był strzałem w dziesiątkę dla nas – prawdziwych mężczyzn i fanatyków motoryzacji. Przeżycia nie do opisania zwłaszcza, że mogliśmy podotykać. Przy okazji kwesty w Gostyniu mogliśmy również odwiedzić rodzinny dom Bł. Edmunda Bojanowskiego, zobaczyć jak i gdzie mieszkał nasz Patron. To był pracowity miesiąc ale tak miało być !

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności