Pantomima i kwesty na początek

Czerwiec w Przestrzeni Opatrzności był wyjątkowo pracowity, choć przygotowania i obmyślania planu na budowę naszego domu pojawiły się wcześniej, to właśnie w czerwcu ruszyliśmy z przysłowiowego “kopyta”. Pierwszym ważnym punktem było profesjonalne nagranie pantomimy, które posłuży jako cegiełka na budowę domu. Nasi wspaniali aktorzy w stu procentach podołali zadaniu i żadna presja, ani trema ich nie zjadła.

Ruszyliśmy również z kwestami na których zawsze poznajemy wielkie serca parafian i księży z różnych zakątków Polski. W tym miesiącu mogliśmy kwestować w Żywcu w parafii Narodzenia NMP na zaproszenie ks. Proboszcza  Grzegorza Gruszeckiego oraz w parafii w Pogórzu pod wezwaniem NMP Królowej Polski na zaproszenie ks. Proboszcza Ignacego Czadera, za co serdecznie dziękujemy.

Uroczystości kościelne

Nie obyło się również bez kilku ważnych uroczystości kościelnych, w których nasi Chłopcy brali udział. Obchody odpustowe ku czci św. Jana Sarkandra, jakże znaczące dla każdego Skoczwianina, gdyż ów Święty właśnie tutaj się urodził. Uroczystość Bożego Ciała z procesją, która w tym roku przypadła na czerwiec. Zainaugurowany został także rok Bł. Edmunda Bojanowskiego, patrona naszego Zgromadzenia,  w jego 150  rocznicę śmierci i właśnie Bł. Edmundowi zawierzamy budowę Przestrzeni Opatrzności oby ten rok był dla nas łaskawy i pomyślny.

Wyczekiwane wakacje

Czerwiec to i zakończenie roku szkolnego, niektórzy z Chłopców doczekali się wakacji ale mamy także dwóch absolwentów, którzy pożegnali się ze szkolna przygodą. Adam, który zdał egzamin zawodowy w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelarskiej oraz Sebastian, który ukończył Szkołę przysposabiającą do pracy.

Nie samą pracą człowiek żyje, więc i my mieliśmy kilka chwil relaksu i zabawy. Obchodziliśmy imieniny naszego najstarszego mieszkańca Piotra oraz Pawła i naszego Janka. Przebrnęliśmy przez akcję “truskawki”, czyli zbieranie truskawek na zimowe przetwory. Udało się uzbierać naprawdę sporo, a ile wylądowało przy tym w naszych brzuchach to już nasz sekret. Mamy za sobą także kilka pięknych wypraw górskich po naszych malowniczych, okolicznych szczytach, nasi Chłopcy są w tym przypadku gigantami i nie jednego potrafili by prześcignąć.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności