W listopadowe dni weszliśmy z zadumą nad przemijaniem i z wdzięczną pamięcią o tych, którzy już odeszli. Chłopcy w listopadowe dni odwiedzali cmentarze gdzie modlili się za swoich rodziców i krewnych. Pamiętali też o tych z naszych podopiecznych, którzy już odeszli.

Przestrzeń Opatrzności wraz z grupą teatralną „Edmundi” kwestowała na rzecz spełnienia marzeń o nowym domu dla Chłopców w Parafii: św. Piotra i Pawła w Skoczowie , Znalezienia  Krzyża świętego w Skoczowie; św. Małgorzaty w Nowym Sączu, Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu oraz u Ojców Karmelitów w Krakowie u Matki Bożej na Piasku. W ramach naszych wyjazdów odwiedziliśmy parafię św. Elżbiety w Starym Sączu by podziękować księdzu Proboszczowi Markowi  Taborowi

 i naszym Siostrom Służebniczkom ze wspólnoty starosądeckiej za zorganizowaną zbiórkę na cel budowy.

W ramach skoczowskiego kwestowania  gościliśmy u naszych przyjaciół: Państwa  Marysi i Henryka gdzie czekała na nas miła niespodzianka w postaci okolicznościowego pierwszego torta z naszą nazwą akcji. W tygodniu naszej kwesty skoczowskiej w parafii św. Piotra i Pawła gościliśmy wystawę o bł. Edmundzie Bojanowskim przygotowaną z racji jego 150 urodzin dla Nieba.

Już w wigilię wspomnienia św. Karola Boromeusza cała nasza społeczność świętowała 4 listopada urodziny i imieniny ks. Karola Mozora naszego Kapelana.

Grześ Malarz miał pracowity miesiąc wykonując prace na  zamówienie w ramach listopadowej akcji: „Święty na zamówienie”

W kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości nasi Chłopcy wyrażali wdzięczność modlitwą i hołdem złożonym poległym za Ojczyznę.

Wolontariuszki intensywnie pracowały by sprostać zapotrzebowaniom na Edmundy z magnesami i aniołki na kwesty. Cieszymy się z ich obecności – są dla nas prawdziwym darem.

W 207 rocznicę urodzin bł. Edmunda została zainaugurowana kolejna inicjatywa związana z rozpowszechnianiem ikon „Bł. Edmund Bojanowski – opiekun chorych, starszych i dzieci”. 

W ramach spotkań w Muzeum Św. Jana Sarkandra  nasi chłopcy z s. Asią uczestniczyli w prelekcji pt. „Cieszyńskie drogi do niepodległości”. Oczywiście jak zawsze Przestrzeń Opatrzności mogła liczyć na wsparcie budowy Domu i promocję naszego dzieła.

Było też trochę na sportowo: Łukasz i Bartosz uczestniczyli w międzynarodowych zawodach tenisa stołowego dla osób niepełnosprawnych w Cieszynie. Łukaszowi udało się zdobyć 4 miejsce w rozgrywkach tenisowych. Gratulacje.

30 listopada s. Honorata i s. Savia z Dębicy uczestniczyły w spotkaniu Sióstr dyrektorek  Domów Pomocy Społecznej. Było to ważne spotkanie w trosce o los naszych placówek w perspektywie deinstytucjonalizacji w systemie pomocy społecznej.

W ostatnich dniach listopada rosło jak co roku napięcie związane z oczekiwaniem na ulubieńca naszych Chłopców św. Mikołaja. Wraz z rosnącym oczekiwaniem rosła też liczba przyjaciół Domu, którzy chcieli spełnić marzenia naszych Chłopców. Wszystkim z serca dziękujemy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności