W listopadowe dni weszliśmy z zadumą nad przemijaniem i z wdzięczną pamięcią o tych, którzy już odeszli. Chłopcy w listopadowe dni odwiedzali cmentarze gdzie modlili się za swoich rodziców i krewnych. Pamiętali też o tych z naszych podopiecznych, którzy już odeszli.
Przestrzeń Opatrzności wraz z grupą teatralną „Edmundi” kwestowała na rzecz spełnienia marzeń o nowym domu dla Chłopców w Parafii: św. Piotra i Pawła w Skoczowie , Znalezienia Krzyża świętego w Skoczowie; św. Małgorzaty w Nowym Sączu, Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu oraz u Ojców Karmelitów w Krakowie u Matki Bożej na Piasku. W ramach naszych wyjazdów odwiedziliśmy parafię św. Elżbiety w Starym Sączu by podziękować księdzu Proboszczowi Markowi Taborowi
i naszym Siostrom Służebniczkom ze wspólnoty starosądeckiej za zorganizowaną zbiórkę na cel budowy.
W ramach skoczowskiego kwestowania gościliśmy u naszych przyjaciół: Państwa Marysi i Henryka gdzie czekała na nas miła niespodzianka w postaci okolicznościowego pierwszego torta z naszą nazwą akcji. W tygodniu naszej kwesty skoczowskiej w parafii św. Piotra i Pawła gościliśmy wystawę o bł. Edmundzie Bojanowskim przygotowaną z racji jego 150 urodzin dla Nieba.
Już w wigilię wspomnienia św. Karola Boromeusza cała nasza społeczność świętowała 4 listopada urodziny i imieniny ks. Karola Mozora naszego Kapelana.
Grześ Malarz miał pracowity miesiąc wykonując prace na zamówienie w ramach listopadowej akcji: „Święty na zamówienie”
W kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości nasi Chłopcy wyrażali wdzięczność modlitwą i hołdem złożonym poległym za Ojczyznę.
Wolontariuszki intensywnie pracowały by sprostać zapotrzebowaniom na Edmundy z magnesami i aniołki na kwesty. Cieszymy się z ich obecności – są dla nas prawdziwym darem.
W 207 rocznicę urodzin bł. Edmunda została zainaugurowana kolejna inicjatywa związana z rozpowszechnianiem ikon „Bł. Edmund Bojanowski – opiekun chorych, starszych i dzieci”.
W ramach spotkań w Muzeum Św. Jana Sarkandra nasi chłopcy z s. Asią uczestniczyli w prelekcji pt. „Cieszyńskie drogi do niepodległości”. Oczywiście jak zawsze Przestrzeń Opatrzności mogła liczyć na wsparcie budowy Domu i promocję naszego dzieła.
Było też trochę na sportowo: Łukasz i Bartosz uczestniczyli w międzynarodowych zawodach tenisa stołowego dla osób niepełnosprawnych w Cieszynie. Łukaszowi udało się zdobyć 4 miejsce w rozgrywkach tenisowych. Gratulacje.
30 listopada s. Honorata i s. Savia z Dębicy uczestniczyły w spotkaniu Sióstr dyrektorek Domów Pomocy Społecznej. Było to ważne spotkanie w trosce o los naszych placówek w perspektywie deinstytucjonalizacji w systemie pomocy społecznej.
W ostatnich dniach listopada rosło jak co roku napięcie związane z oczekiwaniem na ulubieńca naszych Chłopców św. Mikołaja. Wraz z rosnącym oczekiwaniem rosła też liczba przyjaciół Domu, którzy chcieli spełnić marzenia naszych Chłopców. Wszystkim z serca dziękujemy.