Październik był niemniej intensywny niż poprzednie miesiące. Szczególnie   pierwszy weekend tego miesiąca. Sobota 2 X. – nasi najmłodsi Chłopcy świętowali 30 lecie OREW w Ustroniu Nierodzimiu. Uroczystość połączona z akcjami przyniosła wszystkim wiele wrażeń i uśmiechów na twarzach.

Z Chłopcami z grupy teatralnej „Edmundi” odwiedziliśmy wspólnoty parafialne: w Górkach Wielkich w parafii Wszystkich Świętych, Wiślicy  kaplicy Miłosierdzia Bożego. Gościliśmy  u Królowej Beskidów  w Szczyrku na Górce oraz w Zebrzydowicach w Parafii Wniebowzięcia NMP. Dodatkowo kwestowały dla nas nasze siostry z naszych wspólnot w parafiach  Chojnowie, Kopenchadze  i Starym Sączu. Zbiórka na rzecz naszego Domu dla chłopców była też prowadzona w dniu 22  października w Skoczowie w ramach Spotkania poświęconemu ks. Prałatowi Alojzemu Zubrowi w pierwszą rocznicę śmierci.

Nasza teatralna ekipa powiększyła się o nowe debiuty. Od października gra z nami P. Barbara Baranowska i z chłopców Bartosz Skiba. Życzymy im wielu łask Bożych w odkrywaniu tajników twórczości pantomimicznej oraz radości w pełnionej służby na rzecz Ewangelizacji poprzez teatr gestu.

Nasz Grzegorz malarz intensywnie ostrzył kredki, aby sprostać nadchodzącym zamówieniom obrazów świętych patronów. W drugiej połowie miesiąca pojawiły się pierwsze zamówienia rozpoczętej akcji ze świętymi.

Nasi najmłodsi od 8 do 10 byli w Istebnej na weekendowym wypoczynku połączonym z rehabilitacją wodną. W drodze powrotnej zaglądnęli do Żywca, gdzie zachwycali się kolorami jesieni a w Bielsku Białej wyskakali się w Parku Trampolin.

Nasi Chłopcy pamiętali o swoich nauczycielach i wychowawcach w Dniu ich święta. Wyrażali wdzięczność za troskę o ich edukację. W tym dniu Chłopcy odwiedzili „Kurną Chatę Kawuloka” w Istebnej i tak poznawali tajniki życia Górali Beskidzkich.

Nie brakowało nam też dni świątecznych związanych z świętowaniem imienin i urodzin tak wśród podopiecznych jak i personelu Domu.

Finiszowaliśmy październikowe wydarzenia w 29  piątek udziałem w  Grze Terenowej zorganizowanej przez Centrum Aktywności Twórcze Odkrywanie Niezależności w Nierodzimiu. Ekipa składająca się z Bogusia, Marka, Łukasza, Adama, Mateusza, Andrzeja, Bartka i Daniela  pokonała trasę w mieszanych grupach  rozwiązując przygotowane przez organizatorów łamigłówki. Wyprawa zakończyła się poczęstunkiem w restauracji Dolce Vita. Nasi reprezentanci wrócili do Domu pełni wrażeń  i z super miłymi upominkami.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności