Bogusław Niedźwiedzki – artysta, brązownik, twórca ciągle ubogacanej w nowe eksponaty kolekcji Orłów Polskich. Tego wspaniałego Patriotę i jego małżonkę mieliśmy okazję poznać w jeden z lipcowych dni. To nie był przypadek… Wszystko się zaczęło od pragnienia robienia odlewów wizerunku bł. Edmunda Bojanowskiego i poszukiwania artysty, który wykona rzeźbę potrzebną do wykonania formy. I tak – OPATRZNOŚC BOŻA – zaprowadziła nas do pana Bogusława.

Ale przechodząc do Orłów…

Gromadzona przez lata kolekcja zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Podobnie jak sam jej autor oraz jego opowieści. Każdy Orzeł to nośnik bogactwa treści: patriotycznych, religijnych, społecznych itp. Orzeł rozbiorów, AK, Orzeł Rajdu Katyńskiego ale też Orzeł Dzieci Nienarodzonych czy Pokolenia JPII. Jest też Orzeł z przesłaniem „Mów prawdę” oraz satyryczne np. Orzeł z napisem „EUROjad” dedykowany twórcom europejskiego zamieszania.

Nasza obecność u p. Bagusława związana jest z pragnieniem powstania Orła dedykowanego naszemu domowi oraz wszystkim, dla których ważne jest przesłanie bł. Edmunda Bojanowskiego. Pomysłów padło wiele – czekajcie cierpliwie – będziemy o nich mówić.

Bł. Edmund był wielkim patriotą – jemu zapewne kolekcja Orłów p. Bogusława również by się spodobała. Ciekawe czy i jak wykorzystałby tę wspaniałą kolekcję, aby mówić młodym o Polsce, patriotyzmie i naszej pięknej historii? A może Wam coś przychodzi do głowy? Napiszcie – może uda nam się to wspólnie zrealizować.

%d bloggers like this: